Robert Welch

Robert Welch

Řada výrobků anglické firmy Robert Welch je pozoruhodně rozsáhlá, lze se s nimi setkat od kuchyně přes jídelnu, obývací pokoj až koupelnu a všechny je spojuje unikátní design a výjimečná kvalita. Pozoruhodná je i skutečnost, že na rozdíl od jiných designových společností, žádný z produktů není navržený a vytvořený mimo vlastní zdroje firmy. Každý produkt byl vytvořen týmem designérů ve stejné budově, kde Robert Welch začal vyrábět první výrobky před mnoha lety. V naší nabídce jsou příbory, nože a stojany, doplňky, mísy, svícny, mlýnky, hrnce – vše v nerezovém provedení.

Příbory a doplňky jsou vyrobeny z nerezové oceli nejvyšší kvality 18/10 (18% chromu a 10% niklu). Sety se vyrábí v 24, 42, 56 a 84dílných sadách, samozřejmostí jsou dárková balení, dále mnoho doplňků jako steakové nože, rybí či servírovací příbory. Vše je možno dokoupit po jednotlivých kusech.

Kuchyňské nože jsou navrženy ve spolupráci s profesionálními kuchaři, jsou taženy z jednoho kusu od ostří až do rukojeti, čepel je několikrát tvrzená (kalená a broušená). Nože mají dobře uchopitelnou rukojeť a je na ně poskytnuta celoživotní záruka.

 

Nerezové příbory Robert Welch Kuchyňské nože Robert Welch Svícen Robert Welch Kuchyňský nůž Robert Welch Kuchyňské nože a doplňky Robert Welch Kuchyňské doplňky Robert Welch Kuchyňský nůž a doplňky Robert Welch Svícny Robert Welch

 
 
Studio Robert Welch

Příběh značky

Firma byla založena Robertem Welchem roku 1955 v Chipping Campden, ve starém mlýně na hedvábí z 18. století. Robert Welch byl jedním z vůdčích a nejuznávanějších průmyslových designérů 20. století. Specializoval se na design výrobků z nerezové oceli. V roce 1965 mu byl udělen titul Royal Designer pro průmysl. Jeho práci je možné vidět ve Victoria and Albert Museum i v britském muzeu v Londýně, stejně tak v muzeu moderního umění v New Yorku.

Od roku 1993 mají společnost na starost Robertův syn Rupert a dcera Alice, kteří po Robertově smrti v roce 2000 pokračují v rodinné tradici.

 

Továrna Robert Welch Obchod Robert Welch Obchod Robert Welch

Informace

adresa prodejny Stonebridge
Roztylské náěstí 38, 141 00 Praha 4

Otevírací doba: úterý - sobota 10-18hod, neděle+pondělí = zavřeno

telefon: 725 512 084,                                                     e-mail: info (a) stonebridge dot cz